Martina Polanská

Narodila jsem se 24. května 1986 a celých dlouhých a krásných 25 let jsem žila a tančila v Holýšově. Již od střední školy ale mnoho času trávím v Plzni, kde momentálně studuji doktorát na fakultě elektrotechnické pod ZČU. Taky jsem momentálně na mateřské dovolené s mými milovanými dvojčátky Verunkou a Vítkem a žijeme společně s naším milovaným tatínkem ve Štěnovicích :)

S tancem jsem se seznámila na základní škole, kde jsme s kamarády založili taneční klub a začali jsme se, nejdříve jen velmi laicky, věnovat standardním a latinsko-americkým tancům. Tomu jsme zakrátko hodně propadli. Trénovali jsme u profesionálních tanečních párů jako např. manželů Gregoriadesových v Plzni nebo manželů Bartůňkových v Praze. Pod jejich vedením jsme se dokonce roku 2006 zúčastnili mistrovství ČR družstev ve standardních tancích a obsadili tam, jako jedni z mála tanečních párů výkonnostní třídy B, výborné 11. místo.

Na vysoké škole jsem měla možnost podílet se na tvorbě několika choreografií předtančení maturitního plesu. V roce 2005 jsem pokračovala v tanečním stylu etnických a dobových tanců v taneční skupině IGNIGENA. Do našich vystoupení patřila dvorská i chudinská gotika a renesance, orientální vstupy v nejrůznějších stylech a umění tance s ohněm. Zde jsem také měla možnost poznat mnoho tanečních odvětví jako např. indický Kathak, keltské tance, Španělsko či Řecko. Taky jsem zde měla možnost potkat pár úžasných stvoření jako je Ivča a Šári...jo jooooo a tak vznikl EQUET :) Poslední rok mě však naprosto uchvátilo španělské Flamenco, ke kterému se snad budu moci brzy vrátit a učit se jeho umění i se svojí dcerunkou ;)